Anna Sobolewska

mgr Anna Sobolewska

Właścicielka EDEMA Terapia Obrzęków i Leczenia Ran w Poznaniu. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego, mgr fizjoterapii. Od 12 lat aktywnie pracująca z pacjentami limfologicznymi i flebologicznymi. Wykładowca i Szkoleniowiec. Pomysłodawca i główny organizator Konferencji LIPEDEMA - Choroba, którą należy leczyć!


dr n. med. Agnieszka Czarnecka

Specjalista w dziedzinie dermatologii i wenerologii, specjalista dermatochirurgii, limfologii, liposukcji obrzęku lipidowego (lipedemy) oraz medycyny estetycznej. Wykształcenie i doświadczenie zdobywała w renomowanych europejskich klinikach i od wielu lat jest znana na całym świecie z operacyjnego leczenia lipedemy. Założycielka i właścicielka Centrum Leczenia Lipedemy MAGNIMEDICA w Polsce oraz derma-lymph w Niemczech.


mgr Mariusz Paśko

Dyplomowany osteopata FICO Osteopathy Academy, mgr fizjoterapii, mgr wychowania fizycznego i rehabilitacji. Od ponad 15 lat aktywnie pracujący z pacjentami limfologicznymi i flebologicznymi. Założyciel Centrum Fizjoterapii Paśko w Rzeszowie.


dr hab. n. med. Michał-Goran Stanišić

Chirurg naczyniowy. Założyciel wyspecjalizowanej Kliniki Chorób Naczyń i Zespołu Stopy Cukrzycowej ANGIODIABETICA w Poznaniu. Współpracuje z Kliniką Chirurgii Naczyniowej, Wewnątrznaczyniowej, Angiologii i Flebologii UM w Poznaniu. Specjalizuje się w leczeniu miażdżycy tętnic oraz w nowoczesnych sposobach leczenia chorób żył.


Dr n. med. Wojciech Mikusek

Dr n. med. Wojciech Mikusek

Specjalista chirurgii ogólnej oraz angiologii, starszy asystent Kliniki Chirurgii Ogólnej i Gastroenterologicznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Szpitalu Specjalistycznym nr 1 w Bytomiu. Członek Polskiego Towarzystwa Flebologicznego. Jako uczestnik i wykładowca brał udział w wielu stażach oraz warsztatach w renomowanych ośrodkach w kraju i za granicą. Prowadzi własną specjalistyczną praktykę lekarską - Varixmed w Zabrzu. Kieruje ośrodkiem leczenia obrzęków – Limfmed w Chorzowie. Zagadnienia związane z niewydolnością limfatyczną to Jego druga (obok flebologii) pasja.


dr hab. n. med. Marek Paul

Właściciel Kliniki dr Paul w Bytomiu, specjalizującej się w zabiegach z zakresu chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej. Pasjonat chirurgii, ze szczególnym uwzględnieniem rekonstrukcji piersi i zabiegów leczenia obrzęku limfatycznego. Wiedzę i doświadczenie zdobywał m.in. w prestiżowych szpitalach oraz zagranicznych uniwersytetach.


mgr Beata Czekała

Pielęgniarka, specjalistka w dziedzinie pielęgniarstwa geriatrycznego, pielęgniarka opieki długoterminowej, wykładowca. Członek zespołu w EDEMA Terapia Obrzęków i Leczenia Ran w Poznaniu – specjalistka z zakresu leczenia ran oraz chorób stóp.


mgr Karolina Piskorz Kryk

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego, mgr fizjoterapii. Od 16 lat dyplomowany terapeuta w leczeniu obrzęku limfatycznego. Pracownik Ośrodka Rehabilitacji Dziennej w Hospicjum Palium w Poznaniu. Wykładowca i Szkoleniowiec. Wiceprezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej Oddział w Poznaniu.


''

dr Joanna Dudek

Psycholożka, psychoterapeutka, adiunktka na Uniwersytecie SWPS. Badaczka zajmująca się psychologicznymi aspektami funkcjonowania z lipedemą oraz jakością życia kobiet dotkniętych tą chorobą. Od 2014 roku działa na rzecz upowszechniania wiedzy na temat lipedemy zarówno w Polsce jak i na świecie.


mgr Joanna Jagielska

Dietetyk, Trener Personalny, Refleksolog Twarzy i Głowy, Trener Oddechu. Od 23 lat związana z branżą health & wellness. Propagatorka zdrowego stylu życia. Właścicielka holistycznego gabinetu Homeo Harmony. Członek zespołu w EDEMA Terapia Obrzęków i Leczenia Ran w Poznaniu.


mgr Monika Dziedzic

Magister fizjoterapii w  Specjalistycznym Szpitalu im. Ludwika Rydygiera w Krakowie. Certyfikowany instruktor fitness, pasjonatka ludzkiego ciała i zdrowego trybu życia. W swojej pracy wykorzystuje różne rodzaje terapii, dostosowując je do indywidualnych potrzeb Pacjenta. 


mgr Ilona Wermers  

Menadżer, trener & coach w departamencie kompresji firmy MEDI. Swoje doświadczenie zdobywała zajmując się indywidualnym doborem odzieży kompresyjnej pacjentom z obrzękiem limfatycznym i tłuszczowym, na terenie Niemiec. Stworzyła zespół trenerów, którzy propagują wiedzę na temat kompleksowej terapii przeciwobrzękowej. Była odpowiedzialna za wprowadzenie i rozpowszechnienie nowoczesnego, bezdotykowego  systemu medi Vision.


mgr Katarzyna Kucewicz.

Psycholożka, psychoterapeutka, pedagożka i seksuolożka. Dawniej pracowała na oddziale szpitalnym, a od kilkunastu lat prowadzi prywatną praktykę psychoterapeutyczną  w Warszawie.  Szczególny obszar jej działań  to praca z osobami będącymi w trakcie leczenia choroby otyłościowej. Prowadzi w tym obszarze webinary, prelekcje, sesje mentoringowe i grupy wsparcia. Szkoli psychologów i terapeutów w obszarze specyfiki pracy z pacjentem doświadczającym chorób przewlekłych. Napisała kilka poradników psychologicznych, w tym bestsellerowe Kobiety, które czują za bardzo (REBIS 2020). Jest autorką artykułów i komentarzy eksperckich w czasopismach  m.in. „Zwierciadło", "Newsweek", „Charaktery”, „Pani”. Prowadzi podcast „Rozmowy nocą” dla magazynu „Charaktery”. Jest felietonistką magazynu "Wysokie Obcasy Extra" oraz stałą ekspertką w programie śniadaniowym Dzień Dobry TVN